Co trzeba wiedzieć o transporcie zwłok z zagranicy? 

Co trzeba wiedzieć o transporcie zwłok z zagranicy? 

Od wielu lat Polacy emigrują do innych państw. Bardzo często krótkotrwałe zatrudnienie w innym kraju, kończy się założeniem rodziny i pozostaniem na stałe z dala od rodzinnego domu. Niektóre z tych osób wyrażają wolę, aby mimo wszystko zostać pochowanym w swojej ojczyźnie. Jak wygląda przewóz ciała z zagranicy? 

Sposoby związane z przewozem zwłok

Tak naprawdę można zrobić to na kilka sposobów. Ceremonia pogrzebowa może odbyć się w innym państwie, a do Polski może zostać przewiezione ciało w trumnie lub urnie. W przypadku jednak śmierci, która miała miejsce w trakcie urlopu wypoczynkowego, rodzina chce zorganizować pogrzeb w ojczyźnie. Dużo tańszym rozwiązaniem jest spopielenie ciała i przewóz samej urny z prochami. Bywa jednak tak, że rodziny pragną zobaczyć ciało przed kremacją. Istnieje więc wiele możliwości. Na ostateczną decyzję, wpływa również ostateczny koszt pogrzebu. 

Formalności  mogą być skomplikowane. Wymaga to bowiem znajomości języka danego państwa, prawa oraz wszelkich kwestii urzędowych, które mogą powodować bezradność u osób niezwiązanych z branżą pogrzebową. Dlatego tak ważne jest to, aby zdecydować się na firmę, która posiada doświadczenie oraz specjalnie przystosowane karawany do transportu międzynarodowego. 

Gdzie szukać informacji? 


Przewóz ciała z innego państwa do ojczyzny wiążę się z ogromnym stresem dla najbliższych. Ważne jest, aby firma oferująca takie usługi działała sprawnie i kompleksowe. Aby wybrać odpowiedni zakład, warto przeczytać o przewozach na stronie http://przewozzwlok.com/, dzięki temu każda osoba będzie umiała podjąć właściwą decyzję. 

Dodaj komentarz