Zakres usług pogrzebowych

Pogrzeb wiąże się z organizacją wielu aspektów, takich jak przygotowanie trumny, transport karawanem czy przechowanie ciała zmarłego w trumnie. Firmy wykonujące usługi pogrzebowe zajmują się dopięciem pogrzebów na ostatni guzik, dzięki czemu bliscy zmarłego mogą zapewnić godny pochówek.

Irys Sosnowiec

Asortyment zakładów pogrzebowych

Niemal każdy zakład pogrzebowy oprócz wykonywania określonych zadań podczas ceremonii pogrzebowej ma w ofercie również asortyment jak trumny, nagrobki czy urny.

Trumny wykonywane są z różnego rodzaju drewna, od dębu przez lipę po sosnę. Mogą zostać oznaczone symbolami religijnymi, na przykład krzyżem, albo utrzymać klimat świecki i unikać symboliki ściśle kojarzonej z wiarą.

Nagrobki wykonywane są zazwyczaj z ciemnego bądź szarego granitu. Podobnie jak w przypadku trumien, mogą zostać ozdobione symbolami religijnymi. Ponadto niektóre zakłady pogrzebowe oferują grawer imienia oraz nazwiska, a nawet wizerunku wybranego przez rodzinę.

Pielęgnacja i zdobienie grobów

Dbanie o grób w postaci czyszczenia czy przynoszenia kwiatów zazwyczaj leży w interesie rodziny zmarłego. Jak się okazuje, niektóre zakłady pogrzebowe oferują również kompleksową pielęgnację grobów. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja dla samotnych osób starszych, którym siły witalne nie pozwalają na regularną pracę przy nagrobku bliskiej osoby.

Klient ustala z zakładem pogrzebowym częstotliwość czyszczenia nagrobków oraz dodatkowe usługi obejmujące utrzymywanie porządku wokół nagrobka, jak wyrywanie chwastów czy zamiatanie. Usługa ta jest również szczególnie przydatna podczas święta zmarłych dla osób, które muszą zadbać o kilka bądź nawet kilkanaście nagrobków.

Dbałość o szczegóły

W ofertach zakładów pogrzebowych można znaleźć również bardziej subtelne usług, jak obrazki pamiątkowe czy dewocjonalia.

Wiele zakładów pogrzebowych deklaruje swoją gotowość w kwestii transportu żałobników na cmentarz oraz na miejsce w którym odbywa się stypa. Również nagłośnienie samej ceremonii pogrzebowej w postaci wywieszenia nekrologów znajduje się w kompetencjach większości firm pogrzebowych.

Dodaj komentarz