Jak zmniejszyć koszty pogrzebu w Bydgoszczy?

Koszt pogrzebu może się zamknąć zarówno w kilku, jak i kilkunastu tysiącach złotych. Jak zrobić to budżetowo, a jednocześnie w taki sposób, by cała uroczystość i pożegnanie bliskiej osoby było godne? Zakład pogrzebowy, który organizuje pochówek może w tym pomóc i służyć swoją radą.

Jak ciąć koszty pogrzebowe?

Bydgoszcz to miasto, które nie należy do najdroższych z powodu swojej relatywnie niedużej wielkości, tym samym o wiele łatwiej jest zrobić tutaj tani pogrzeb niż na przykład w Warszawie.

Jednym z rozwiązań jest na przykład wybór kremacji wraz z umieszczeniem urny w grobie rodzinnym. Jeżeli takiego się nie posiada, to oczywiście można wykupić miejsce w kolumbarium. Całość pochówku z kremacją jest ogólnie niższa niż jeżeli wybiera się tradycyjną formę. Jeżeli jednak rodzina jest zdecydowana na zwykły pogrzeb z trumną, to na niej samej można naprawdę dużo zaoszczędzić. Zakłady pogrzebowe w Bydgoszczy, jak i całym kraju mają do wyboru cały szereg trumien w zróżnicowanych cenach. Zależy to na przykład od materiału wykonania. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet ponad 1000 zł, wybierając naprawdę porządną i gustowną trumnę.

Kolejna sprawa to rozliczenie z zakładem pogrzebowym. Obecnie każdy z nich zgadza się na odroczenie zapłaty do momentu uzyskania zasiłku pogrzebowego. To także pozwala niejako odetchnąć kieszeni. Oczywiście w praktyce często zdarza się tak, że trzeba dopłacić jakąś kwotę, jednakże może ona także być mniejsza ze względu na takie wybory jak rodzaj kwiatów czy też ubrań dla zmarłego.

Ostatnia ważna kwestia to stypa. Przede wszystkim trzeba przemyśleć ilość osób, które przybędą na tę uroczystość. W ten sposób można znacznie obciąć koszty. Stypa w domu, jako uroczysty obiad będzie także znacznie bardziej oszczędna niż w restauracji. Jeżeli przygotowuje się ją w domu oczywiście można posiłkować się cateringiem, co jest niezwykle wygodne, ale jeżeli jest taka możliwość, a budżet jest bardzo napięty, to można poprosić bliskie osoby o pomoc w przygotowaniu obiadu, ciasta i zimnych przekąsek.

Przede wszystkim przed pogrzebem należy przemyśleć swój budżet i zastanowić się na co nas stać. Takiej analizy pomoże dokonać wybrany zakład pogrzebowy z Bydgoszczy.

Dodaj komentarz