Poradnik pogrzebowy dla mieszkańców Nowego Tomyśla

O śmierci nie lubimy mówić. Kiedy myśl na jej temat pojawia się w głowie, każda osoba ukrywa ją głęboko i stara się jak najszybciej o niej zapomnieć. Kiedy jednak nasi bliscy odchodzą, często pozostajemy sami bez wiedzy, jak należy postępować. 

Zakład pogrzebowy w mieście Nowy Tomyśl przygotował dla swoich Klientów krótki i merytoryczny poradnik pogrzebowy, który pozwoli mieszkańcom zapoznać się z postępowaniem w przypadku śmierci bliskiej osoby. 

Gdy bliski umrze w domu – poradnik pogrzebowy

Nim wezwie się pracowników zakładu pogrzebowego, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub zadzwonić pod numer alarmowy 112. W takiej sytuacji przyjeżdża lekarz, który wystawia kartę zgonu. Następnie z tym dokumentem, można skontaktować się z pracownikiem zakładu pogrzebowego, który zorganizuje całodobową eksportację ciała do chłodni. 

Pogrzeb można zacząć organizować dopiero od momentu wystawienia aktu zgonu. Aby uzyskać taki dokument rodzina, lub na prośbę rodziny – pracownik zakładu pogrzebowego musi udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieście Nowy Tomyśl, aby uzyskać akt zgonu. Pracownik bezpłatnie może wydać dwa egzemplarze tego dokumentu. 

Następnie można udać się do biura zakładu, gdzie pracownicy rozpoczną przygotowania do ceremonii. Zakład pogrzebowy świadczący usługi w Nowym Tomyślu można znaleźć na portalu Funer.

Kiedy bliski umrze w szpitalu

Kiedy bliski odejdzie w szpitalu, kartę zgonu wypisuje lekarz dyżurujący. Rodzina udaje się z kartą zgonu do USC, aby urzędnik wystawił akt zgonu. Z aktem zgonu można rozpocząć przygotowanie do pogrzebu. 

Podsumowując, przed rozpoczęciem organizacji spełnione muszą być dwa warunki. 

Wystawienie karty zgonu oraz aktu zgonu. Oba te dokumenty są bardzo ważne, nie można jednak mylić ich ze sobą. Lekarz wystawia kartę zgonu, a urzędnik akt zgonu. Po otrzymaniu karty zgonu można wezwać pracownika zakładu, który zajmie się eksportacją ciała do chłodni, po wystawieniu aktu zgonu, można rozpocząć przygotowania do ceremonii.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawa strona
1 rok temu

Podoba mi się strona internetowa tej firmy. Wiadomo kto ją stworzył ?

polecam firme
1 rok temu

Nam pogrzeb w Granowie pod Nowym Tomyślem organizowała firma Gloria, byliśmy zachwyceni opieka i … co tu ukrywać cena cena cena.

zapraszam na moją stronę
5 miesięcy temu

Zapraszam na moją stronę bloga – opisujemy podobna tematykę – pogrzebową i kamieniarską.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x