Kremacja jako alternatywa dla tradycyjnego pochówku

Kremacja ma długą historię sięgającą nawet tysiącleci. Praktykowali ją już w wielu starożytnych cywilizacjach, w tym np. w Rzymie i Chinach. Oficjalnie, to właśnie w drugiej połowie XIX wieku kremacja zyskała na znaczeniu jako prawdziwa alternatywna forma pochówku. W tamtym okresie powstawały już nowoczesne krematoria, a sam proces kremacyjny stał się bardziej kontrolowany i uregulowany przepisami. Co ciekawe, pierwsze krematorium w Europie zostało otwarte 1876 roku w Wiedniu. Z kolei w Stanach Zjednoczonych pierwsze krematorium powstało w Waszyngtonie w 1884 roku.

Kremacja to popularna opcja pochówku w Białymstoku

Istnieje wiele powodów dla których coraz więcej ludzi decyduje się na kremację, otóż wynikać to może z kwestii religijnych, kulturowych lub osobistych preferencji. Często myśli się też czysto praktycznie, ponieważ dużo łatwiej dochować urnę z prochami do istniejącego już grobu. Kremacja zatem zapewnia tę elastyczność, a do tego stanowi ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych pogrzebów z trumną. Mały rozmiar urny sprawia, że w grobie rodzinnym może znajdować się więcej pochówków, więc nie ma już konieczności, by rozdzielać bliskich.

Dom pogrzebowy w Białymstoku – fachowa pomoc w organizacji kremacji

W kwestii kremacji w domu pogrzebowym “Wojciech Raszczuk” rodziny zmarłego mogą liczyć na profesjonalne wsparcie wykwalifikowanego personelu. Z powodu wielu pytań, pracownicy z empatią tłumaczą na czym polega kremacja oraz prowadzą bliskich przez wszystkie etapy urnowej ceremonii pogrzebowej. Wykazując się pełnym zrozumieniem dla ludzkich relacji, odbywają się też ostatnie pożegnania tuż przed spopieleniem. To czas, który umożliwia rodzinom spędzenia jeszcze dodatkowych kilku minut z ukochaną osobą. 

W bogatej ofercie domu pogrzebowego Raszczuk z Białegostoku, bliscy zmarłych mogą dokonać wyboru odpowiedniej urny. Można wówczas zdecydować o materiale, z jakiej jest wykonana, np. ceramika bądź kamień, oraz o kolorze i kształcie. Urny kompozytowe czy artystycznie malowane doskonale oddają indywidualizm zmarłego. 

Kremacje Białystok

Dom Pogrzebowy “Wojciech Raszczuk”
Ul. Księdza Adama Abramowicza 1, 
15-871 Białystok

Filia znajduje się przy ul. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego 8, 15-174 Białystok

Numery tel. całodobowe: 85 653 12 00 / 606 970 883

1 komentarz do “Kremacja jako alternatywa dla tradycyjnego pochówku”

Dodaj komentarz