Ceny pogrzebu w Trójmieście

Śmierć drugiego człowieka bardzo często jest wydarzeniem, na które nie można się przygotować. W związku z tym również wiąże się ona z nieoczekiwanym wydatkiem.

Zasiłek pogrzebowy, który wynosi od kilku lat niezmiennie 4 tysiące złotych, może znacząco odciążyć rodzinę, ale wiele osób zadaje sobie pytanie – czy jest to kwota, w której można zamknąć się w pogrzebie?

Koszt pogrzebu

Warto tutaj zrozumieć, że nie ma jednej konkretnej kwoty pogrzebu, którą można założyć dla wszystkich rodzin. Każda rodzina jest inna i ma inne oczekiwania. W związku z tym każdy koszt pogrzebu może być inna.

Wiele rodzin decyduje się na skromniejsze pogrzeby bez oprawy muzycznej lub fotograficznej. Inne rodziny z kolei organizują pogrzeby, na których chcą, aby na pogrzebie została zagrana ulubiona piosenka Zmarłego, a stypa odbyła się w drogiej restauracji, na którą zaproszona jest nie tylko najbliższa rodzina, ale i dalsi przyjaciele i znajomi. Logiczne więc jest, że im więcej pojawi się usług na danej pogrzebie, tym koszt pogrzebu automatycznie wzrośnie.

W takiej sytuacji może pojawić się więc pytanie, czym jest wiec skromny pogrzeb i w jakiej cenie oscylują niezbędne akcesoria funeralne, jak chociażby trumna lub urna.

Te koszty pogrzebu mogą być różne w zależności od miasta, w jakim pogrzeb jest organizowany. Biorąc jednak pod uwagę ceny w trójmieście, poszczególne ceny klarują się mniej więcej tak:

  • Trumny – od 800 zł
  • Urny – od 350 zł
  • Kremacja – 700 zł
  • Montaż i demontaż nagrobków – 700 zł

Ponadto trójmiejski zakład pogrzebowy Lilia oferuje darmowe wykonanie nekrologów, obrazków pamiątkowych oraz fotografii Zmarłego, co samo w sobie już obniża ostateczny koszt pogrzebu.

Ostateczne koszty najlepiej zawsze omówić z pracownikiem zakładu, gdyż w ten sposób łatwo będzie ustalić koszt odpowiednich usług. Aby to zrobić dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z domem pogrzebowym Lilia lub odwiedzenie biura, które znajduje się na ulicy Gospody 2A.

Niezależnie jednak od ostatecznej kwoty pogrzebu, każda ceremonia pochówku zawsze odbędzie się zgodnie z ostatnią wolą zmarłego i oczekiwaniami Rodziny. Dlaczego? Ponieważ celem zakładu pogrzebowego Lilia jest zorganizowanie każdego pogrzebu z godnością i szacunkiem.

3 komentarze do “Ceny pogrzebu w Trójmieście”

  1. Ja polecam firmę CREDO – podczas rozmowy dokładnie poinformowano mnie o cenniku usług i koszcie poszczególnych elementów ceremonii i akcesoriów – wszystko przejrzyście a nie jak u konkurencji – tylko z grzeczności nazwy firmy nie podam…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz