Śmierć w Lublinie – gdzie szukać pomocy?

Życie nakłada na nas wiele ograniczeń, na które siłą rzeczy się godzimy. Przeciętny Polak bowiem najpewniej nie odwiedzi wszystkich – choćby tylko największych – miast w Polsce. Nie zobaczy nawet tego, o czym inni przekonują, że „to trzeba koniecznie zobaczyć”. Ograniczenia są natury logistycznej, czasowej i finansowej i trzeba je zaakceptować. Każdy z nas jednak ma pewnie takie swoje miasta, które oczekują na odwiedziny. Nawet, gdy ktoś inny zapyta ’Tam? Ale dlaczego tam?’

Jednym z takich miast jest Lublin, który – na pozór – nie posiada czegoś, z czym może się kojarzyć statystycznemu mieszkańcowi Polski. Może budzić, owszem, całkiem słusznie skojarzenia z edukacją, bo jest miastem, w którym znajdują się bardzo znane uniwersytety. To także dlatego mniej więcej połowę ludności Lublina stanowią studenci. A co z tą drugą połową? To, co wszędzie. Lublin jest miastem dobrym do życia, w którym codzienność zdaje się płynąć wyważonym rytmem: ani za szybko, ani za wolno. Choć na pewno wolniej, niż w rozpędzonej Warszawie…

lublin

Wiele osób znajduje więc w Lublinie swoje miejsce na Ziemi, które pozwala im znajdować dogodne warunki do pracy i do odpoczynku, do pobycia wśród ludzi i pomedytowania w samotności… Na początku roku 2017 rejestrowana populacja Lublina wynosiła 324 637 osób. Podobnie, jak w całej Polsce można zauważyć pewną prawidłowość: największą grupę osób w różnych miastach stanowią ludzie w dwóch przedziałach wiekowych: 25-35 lat oraz 55-65 lat czyli pokolenia największych wyżów demograficznych XX wieku.
Osoby z pierwszego przedziału wiekowego można nazwać pokoleniem nadziei, bo są oni pełni sił i aktywni zawodowo. Drugi ze wspomnianych przedziałów wiekowych – seniorzy – też korzystają z życia, dokąd jest to możliwe. A potem? Potem uczą się akceptować jego schyłek wraz z końcem, który wszak nikogo nie ominie.

Wiele takich historii o życiu, przemijaniu i śmierci, która zawsze przychodzi za wcześnie wysłuchali już pracownicy zakładu pogrzebowego „Eden” w Lublinie. Mając doświadczenie w organizacji pogrzebów różnych typów mogą pomóc osobom, które takiego doświadczenia nie mają. Wiedzą, że trudno się przygotować na śmierć, także finansowo, dlatego usługi pogrzebowe, które oferują mieszkańcom Lublina są dostosowane do możliwości finansowych różnych ludzi, także tych niezamożnych.

usługi pogrzebowe lublin

Usługi pogrzebowe w Lublinie, choć z reguły nie różniące się zbytnio od tych oferowanych w innych częściach kraju, kładą też duży nacisk na usługi związane z przewozem zmarłych. Cóż, młodość czasem bywa burzliwa…czasem niespokojna…I choć każde życie zdaje się trwać zbyt krótko, to najbardziej boli, gdy zostaje przerwane to życie, które dopiero rozkwita.

Nieszczęśliwe wypadki z udziałem młodych ludzi w wieku studenckim – odgrodzonych od świata słuchawkami, zatopionych w ekranach smartfonów – zdarzają się i w Lublinie. Dlatego zakład pogrzebowy „Eden” Lublin oferuje także usługę transportu – jak wszystkie usługi pogrzebowe, tak i tę wykonując z zaangażowaniem i starannością.
Trzeba nieustannie przypominać o byciu uważnym w życiu: nie tylko po to, aby unikać nieprzewidzianych zdarzeń na co dzień, ale żeby – czy to w Lublinie czy gdziekolwiek indziej – po prostu smakować każdą chwilę.

Dodaj komentarz