Pogrzeby w Kaliszu

Zakład pogrzebowy w Kaliszu oferuje kompleksową obsługę pogrzebów oraz uroczystości z nimi związanych. Ten jednak jest wybierany przez osobę, która dokonuje zgłaszania pochówku w administracji cmentarza, czyli w urzędzie miasta.

Zakład pogrzebowy Kalisz

Zakład pogrzebowy w Kaliszu oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe, w tym między innymi usługi cmentarne, kremacje, pochówek i tym podobne. W trakcie pogrzebów udostępniane są również karawany. Naszą działalność opieramy na wieloletnim doświadczeniu. Staramy się również w możliwie jak najlepszy sposób pomóc osobom, które przeżywają stratę oraz są w żałobie po śmierci bliskiej osoby.

Zapewniamy naszym Klientom maksymalną dyskrecję, a także pełen profesjonalizm. Staramy się także świadczyć wsparcie i spełniać oczekiwania osób, które muszą zmierzyć się z trudnym zadaniem i przygotować pogrzeb dla bliskiej osoby. Więcej informacji na temat pogrzebów w Kaliszu i naszych usług można znaleźć tutaj.

Cmentarz Komunalny w Kaliszu

Cmentarz Komunalny w Kaliszu powstał w ubiegłym wieku, w 1972 roku i jest zlokalizowany przy ulicy Poznańskiej 183-185. Jest on największym tego typu cmentarzem w mieście – jego powierzchnia podstawowa wynosi aż 22 hektary. Warto wspomnieć, że w trakcie II wojny światowej na jego miejscu przebiegała linia wzmocnień obronnych, które wchodziły w skład Przedmościa Kalisz, to jest Kaliskiej Linii Maginota.

Cmentarz powstał kilkadziesiąt lat po zakończeniu wojny. Miał on na celu zapewnienie mieszkańcom Kalisza godnego miejsca na pochówek. Ze względu jednak na coraz większą ilość próśb o wybudowani kolumbarium, powstało ono w 2010 roku. Od 2014 roku z kolei na cmentarzu kaliskim działa nowoczesne krematorium. Obecnie w skali roku dokonuje się tutaj średnio 600 do 700 pogrzebów.

Dodaj komentarz