Organizacja pogrzebu w Szczecinie: od czego zacząć?

Organizacja pochówku wymaga zwykle załatwienia sporej ilości formalności. Należy pamiętać, że jest to dość czasochłonne. Musimy pomyśleć nie tylko o sprawach urzędowych, ale również transporcie ciała, akcesoriach pogrzebowych, kwiatach, oprawie muzycznej oraz wielu innych kwestiach. Profesjonalny zakład pogrzebowy pomoże nam w sprawnym przygotowaniu uroczystości.

Wybór przedsiębiorstwa pogrzebowego

Pierwszym krokiem jest znalezienie godnej zaufania firmy pogrzebowej, która funkcjonuje na terenie miasta Szczecin. Warto jest skorzystać z portalu Funer – wystarczy wskazać odpowiednią lokalizację, a serwis przedstawi nam spis zakładów pogrzebowych. Plusem jest fakt, że możemy sprawdzić opinie wcześniejszych klientów. Wystawione przez nich oceny z pewnością pomogą nam w podjęciu prawidłowej decyzji. Fachowcy gwarantują nam wsparcie na każdym etapie organizacji ceremonii, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu. Ponadto zyskujemy spokój, który jest bardzo ważny podczas żałoby.

Forma pochówku

Przed nawiązaniem współpracy należy określić formę pochówku. Decyduje ona o przebiegu uroczystości pogrzebowej. Wyspecjalizowane zakłady oferują również pochówki świeckie, które prowadzone są przez mistrza ceremonii. Oprócz tego należy zdecydować, czy ciało zmarłego zostanie pochowane w trumnie, czy też urnie. Pamiętajmy, że kremacja zwykle opóźnia pochówek o kilka dni. Proces przygotowania do pogrzebu wygląda nieco inaczej.

Ustalenie warunków umowy

Decydując się na kompleksowe usługi pogrzebowe możemy negocjować warunki umowy. Dzięki temu z pewnością zaoszczędzimy sporą ilość gotówki. Ponadto niektóre zakłady oferują bezgotówkowe rozliczenie – koszty pokrywane są z zasiłku pogrzebowego. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy nie posiadają dostateczną ilość środków finansowych. Jeśli koszt omawianych usług jest niższy niż wysokość zasiłku pogrzebowego, to różnica zostanie nam zwrócona.