Organizacja pogrzebu w Sosnowcu

Organizacja pogrzebu to obowiązek, który spoczywa na najbliższej rodzinie zmarłego. Okres ten wiąże się z potrzebą powstrzymania najsilniejszych emocji oraz z koniecznością organizacji godnego pochówku dla zmarłego członka rodziny. Jak wygląda organizacja pogrzebu w Sosnowcu? Jakie kluczowe decyduje należy podjąć?

Współpraca z profesjonalnym zakładem pogrzebowym

W przypadku śmierci członka rodziny w domu przed skontaktowaniem się ze zakładem pogrzebowym w pierwszej kolejności musimy zadzwonić po lekarza POZ lub lekarza pogotowia ratunkowego, który wyda nam kartę zgonu.

Jest to niezbędne, aby zakład pogrzebowy mógł przetransportować zwłoki do chłodni. Jeżeli śmierć nastąpiła w szpitalu zwłoki będą przechowywane w szpitalnej chłodni do czasu pogrzebu. W między czasie musimy załatwić wszystkie formalności administracyjne oraz cmentarne.

Oczywiście takie kwestie, jak odebranie aktu zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, czy też uiszczenie opłat cmentarnych możemy z powodzeniem załatwić we własnym zakresie lub powierzyć to zakładowi. Niemniej jednak wiąż będziemy odpowiedzialni za szereg decyzji.

Najważniejsze decyzje dotyczące organizacji pochówku

Decydując się na usługi pogrzebowe musimy podjąć szereg istotnych decyzji. Pierwszą i najważniejszą z nich jest forma pochówku. Wysokiej klasy zakłady mogą zaoferować organizację pochówku religijnego lub świeckiego, który może być uświetniony przez słowno-muzyczny występ mistrza ceremonii.

Wszystkie usługi pogrzebowe łącznie z transportem zwłok z zagranicy do Sosnowca są świadczone m.in. przez Zakład Pogrzebowy Irys. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące form pomocy ze strony zakładu znaleźć można na stronie www.

Kolejną kluczową kwestią jest kremacja. Należy pokreślić, że tego rodzaju usługa jest w pełni zgodna zarówno w prawem krajowym, jak i z nakazami wiary katolickiej. Oczywiście część księży odradza tego rodzaju praktyki jako, że nie są zgodne z tradycją, aczkolwiek nie stanowią one grzechu.

2 komentarze do “Organizacja pogrzebu w Sosnowcu”

  1. Irys to jedna z najbardziej znanych firm pogrzebowych w Sosnowcu, chyba każdy był już na pogrzebie który organizowali – w końcu działają od lat.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz