Obudowa grobu – czym jest obudowa i jakie ma zastosowanie?

Wybór miejsca spoczynku najbliższych osób to jedna z pierwszych decyzji, które musi podjąć rodzina zmarłego. Żałoba to szczególny czas, który pełen jest smutku i tęsknoty, jednak troska o organizację pogrzebu, jak i o sam grób spoczywa na osobach z najbliższego otoczenia, które powinny znaleźć siły, by zapewnić godne szacunku pożegnanie. Szczególnie pomocne w tym czasie jest wsparcie udzielane przez domy pogrzebowe, jak i firmy specjalizujące się w wyrobie elementów dekoracyjnych i użytkowych.

Czym jest obudowa grobu?

Jednym z podstawowych elementów jest obudowa grobu (tutaj), która spełnia wiele funkcji, ale również może być elementem dekoracyjnym dzięki różnym kształtom oraz kolorom. Jest to specjalnie zabezpieczana rama wykonana z drewna sosnowego o odpowiedniej grubości – 21 mm, jak i specjalne łączenia, gwarantują wysoką jakość. Dzięki użyciu odpowiednich impregnatów drewno zostaje zabezpieczone przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak mróz czy opady, a tym samym zyskuje na żywotności. Dzięki formie wysyłkowej obudowę można dostarczyć do dowolnego miejsca, a jej montaż nie powinien sprawić problemów. Przesyłka jest odpowiednio zabezpieczona folią i kartonem, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia podczas transportu.

Jakie jest zastosowanie obudowy grobu?

Obudowa przede wszystkim zabezpiecza miejsce pochówku przed osunięciem się ziemi. Tym samym pomaga w utrzymaniu czystości i porządku. Rama chroni zarówno groby tradycyjny, jak i urnowe, może być także rozwiązaniem tymczasowym. Odpowiednie wykończenie spełnia również funkcje dekoracyjną – najczęściej wybierane są modele skośne, które zwężają się ku górze, a także z elementami rzeźbionymi umieszczonymi na rogach. W ofercie znajdują się różne kolory oraz rozmiary obudowy grobu, a także możliwość wykonania niestandardowych rozmiarów lub kolorów na zamówienie. Każde takie zamówienie wcześniej jest wyceniane, a wycena niestandardowych produktów jest darmowa. Dzięki temu istnieje możliwość wyboru produktu wysokiej jakości dopasowanej do potrzeb klienta.

Stolarnia Grodzka to dynamicznie rozwijająca się firma, która stale dba o swój asortyment i sukcesywnie go uzupełnia. Poza obudowami grobu, w ofercie dostępne są również krzyże drewniane oraz ławki cmentarne tradycyjne i składane, a także ze skrzynką zamykaną na klucz. Konkurencyjne ceny, jak i wysoka jakość produktów sprawiają, że to miejsce godne zaufania.