Kiedy umiera ktoś bliski… Usługi pogrzebowe

Non omnis moriar, czyli nie wszystek umrę… Te słowa pamięta się z reguły z lekcji języka polskiego. Interpretacja jest jasna. Człowiek umiera, ale coś po sobie zostawia. Zazwyczaj są to wspaniałe wspomnienia, niezapomniane chwile i wiele dobra, które przekazał bliskim osobom. Każdemu należy się godny pochówek.

Rola firmy pogrzebowej

Zakład pogrzebowy odgrywa istotną rolę w organizacji całej ceremonii pogrzebowej i późniejszej stypy, jeśli tylko rodzina wyraża chęć jej organizacji. W natłoku spraw, w bólu, rozpaczy i przygnębieniu, trudno myśleć logicznie. Dlatego z pomocą przychodzi firma pogrzebowa z Częstochowy, gdzie profesjonaliści zajmą się wszystkim. Czasem rodzinie coś umyka, nie są w stanie pomyśleć o jakimś szczególe, który finalnie miałby wpływ na całą uroczystość. Wtedy profesjonalizm pracowników firmy pogrzebowej daje o sobie znać.

Informacja o śmierci

Kiedy umrze osoba bliska, zadaniem najbliższej rodziny jest poinformowanie innych zainteresowanych ostatnim pożegnaniem, o tej śmierci. Można to zrobić na różne sposoby, zwykle po prostu dzwoni się do całej rodziny. Jednak warto również zdecydować się na powieszenie nekrologu w widocznym miejscu, co szczególnie praktykowane jest w małych miejscowościach, na przykład na słupie ogłoszeniowym czy w pobliżu sklepu, do którego chodzi większość mieszkańców. Nigdy nie wiadomo, kto i z jakich przyczyn bardzo pragnie uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej.

Trumna lub urna

Ciało składane jest do ziemi w trumnie, a prochy w urnie. Kremacja wciąż jest w naszym kraju tematem tabu, szczególnie w małych miejscowościach, ale społeczeństwo powoli daje innym prawo do decydowania o swoim ciele po śmierci i kremacja budzi coraz mniej kontrowersji. Tak czy inaczej, czasem taki jest wybór człowieka, który wyraża swoją wolę jeszcze przed śmiercią i wtedy rodzinie pozostaje ten wybór uszanować. Pogrzeb z urną jest tak samo doniosłym przeżyciem, jak pogrzeb z trumną. Usługi pogrzebowe świadczone przez profesjonalistów obejmują obsługę zarówno jednego, jak i drugiego rodzaju pogrzebu.